I am in such a good mood today! Mainly because I am leaving tomorrow morning- I really can’t wait.
Seriously, that will exactly what I needed all the time. I am sure I’m gonna add some pictures when I’m back.
The shirt I am wearing literally took my heart! It’s my new purchase. I just knew I had to have it in my warderobe. It is simple and smart, looks perfect matched with almost everything. The necklace looks as I like lately, reminds me about my blue Aldo necklace (just like that one it can make an outfit!).
Main item here is the skirt you know. It looks a little bit different in this set and I can explain why. I have two the same skirts but one of them is in bigger size, the smaller has been also shorten. And one extra photo at the end with my new hat!
Jestem dzisiaj w wyśmienitym humorze! Głownie z powodu mojego jutrzejszego wyjazdu, bo już nie mogę się doczekać. Poważnie, właśnie tego potrzebowałam.
Na pewno dodam trochę zdjęć po powrocie (jeżeli jakieś zrobię). Koszula, którą mam na sobie, jest moją miłością od pierwszego wejrzenia, po prostu musiałam ją mieć.
Jest idealna – prosta i elegancka, pasuje niemalże do wszystkiego. Naszyjniki tego rodzaju ostatnio bardzo mi się podobają (ten jest nieco podobny do mojego niebieskiego z Aldo), potrafią dopełnić cały strój. Spódniczka już dobrze znana, acz ta jest w innym rozmiarze. Mam dwie – większą i mniejszą, która była też skracana. A dodatkowo zdjęcie w moim nowym kapeluszu 🙂

Shirt – Zara, Skirt – H&M Garden, Necklace – H&, Bag – Zara, Sunglasses- Ray Ban
MSTRKRFT – Heartbreaker

Z powodu awarii wiele komentarzy pod tym postem zostało usuniętych. Niestety nie jestem w stanie ich przywrócić.