Lat week I visited Egypt where I didn’t only lay on the beach but I was also sightseeing a little. I will add pictures in two or three parts, because there is so much to show! Unfortunately I couldn’t visit Kair, but I’ve been in Luxor, where is a lot relics. I’ve seen Deir el-Bahari, Karnak Temple, Valley of the Kings, Colossi of Memnon. It’s like I had heard about the Ancient Egypt so many times, but till my trip I wasn’t into it. All the relics seemed to be made perfectly and it’s hard to believe that thing like that were even possible thousands years ago. I was really impressed!
W ostatnim tygodniu odwiedziłam Egipt, gdzie nie tylko wypoczywałam (choć głównie), ale też nieco zwiedzałam. 
Moja fotorelacja będzie miała dwie części, a pierwsza będzie bardziej “zabytkowa”. Miałam okazję zobaczyć Luksor, w którym znajdują się między innymi: 
Dolina Królów z licznymi grobowcami, Świątynia Hatszepsut, wielki Karnak oraz Kolosy Memnona.
Choć słyszałam o tych obiektach już wiele razy, to dopiero teraz zrobiły na mnie prawdziwe wrażenie. Tak to już jest, że trzeba się przekonać na własnej skórze. To niesamowite uczucie zobaczyć coś stworzonego w tak odległych czasach, a zarazem niemalże idealnego (w niektórych miejscach zachowały się nawet kolory!).
Szkoda, że sami Egipcjanie nie są w stanie podjąć się przeszukiwaniom i pracę tę wykonują między innymi polscy archeologowie.
I na koniec filmik 🙂