Wspólnie z wydawnictwem ZNAK postanowiłam zorganizować konkurs. Celem jest propagacja czytelnictwa przez akcję Przeczytaj dziś, zanim nadejdzie Jutro przed Światowym Dniem Książki, który pierwszy raz był obchodzony 23 kwietnia 1995 roku. 
Inspiracją są szwedzkie działania prowadzone w ramach Ruchu Czytelnictwa, gdzie wykazano, że wysoki poziom kultury czytania jest niezbędnym warunkiem istnienia demokracji. Początkowo była to inicjatywa intelektualistów i edukatorów, jednak z czasem akcja nabrała rozpędu i włączyły się w nią kolejne instytucje, ministerstwa i rząd Szwecji. Dzieci i młodzież poproszono o wybranie książek, które mają największe szanse, by zachęcić ich rówieśników do czytania. Jutro Johna Marsdena znalazła się w tym zestawieniu jako jedyna książka spoza Szwecji. 
Egzemplarze właśnie tej książki, wydanej w Polsce zaledwie kilka dni temu, są do rozdania jako nagrody w konkursie.
Zostawcie komentarz pod tym postem z imieniem oraz adresem email. Polubcie na facebooku wydawnictwo Znak, Serię Jutro, oraz moją nową stronę. Zwycięzcy zostaną wyłonieni  na drodze losowania. Powodzenia!
Czas trwania: 10 kwietnia  – 17 kwietnia
Nie ma już żadnych zasad.

Mam na imię Ellie. Kilka dni temu wybraliśmy się w siedem osób na wyprawę do samego Piekła. Tak nazywa się niedostępne miejsce w górach. Wycieczka była próbą naszej przyjaźni. Niektórych z nas połączyło nawet coś więcej. Szczęśliwi wróciliśmy do domu. Ale to był powrót do piekła. Znaleźliśmy martwe zwierzęta, a nasi rodzice i wszyscy mieszkańcy miasta zniknęli.

Okazało się, że naszego świata już nie ma.
Że nie ma już żadnych zasad.
A jutro musimy stworzyć własne.