Ostatnio otrzymywałam wiele pytań dotyczących kosmetyków, których używam. Dlatego też postanowiłam stworzyć post, gdzie mam zamiar zawrzeć wszystkie informacje na ten temat. Nie mam dużej wiedzy na temat sztuki makijażu – chcę po prostu pokazać produkty, który mam w swojej kosmetyczce. /Lately I’ve been receiving many questions about the cosmetics I use so I decided to make a post about it. I don’t have a big knowledge about about makeup and I just want to show you the products I have in my purse.


PODKŁADY/FOUNDATIONS
Już na pierwszy rzut oka widać, że większość moich kosmetyków stanowią podkłady. Osobiście uważam, że jest to najważniejszy element makijażu i właśnie na ten produkt jestem w stanie wydać najwięcej pieniędzy. Tanie i słabej jakości kosmetyki (oczywiście to nie zawsze idzie w parze) mogą mieć zły wpływ na cerę. /What’s clearly seen is that majority of the cosmetics I have are foundations. I personally think that this is the most important element of makeup and that’s the product I am able to spend much money on. Cheap products may affect badly on skin.
1. Clinique Perfectly Real Maekup – to pierwszy podkład, jaki kiedykolwiek kupiłam i uważam, że nie jest on wart swojej ceny. Prawie wcale nie kryje i właściwie, to nic nie robi.  /This is the first foundation I’ve ever bought and I think it’s not worth the price. It doesn’t cover at all and actually it doesn’t do anything.
2. Revlon ColorStay – to jeden z najbardziej popularnych produktów i przy tym naprawdę dobrych. Moja cera jest naturalnie bardzo jasna, a w tym przypadku zdołałam dobrać idealny kolor. Używałam go głównie zimą, bo to ciężki podkład o mocnym kryciu. /One of the most popular products. My skin is naturally really light but I managed to find the perfect shade for me. I used it during winter, because it’s quite heave foundation with a strong coverage.
3. Bourjois Healthy Mix Serum – lekki, średnio kryjący podkład o ładnym zapachu. Kiedyś był on moim głównym kosmetykiem, jednak gdy odcień przestał mi pasować odstawiłam go na lato. Nie wiem jednak, czy przyda mi się, odkąd odkryłam bb krem (o nim później). /Light foundation with medium covarage and nice smell. It used to be my main cosmetic, but when the shade was to dark for me during winter I bought another foundation. It’s goof for summer.

4. Benefit some kind-a gorgeous – ciężko powiedzieć, czy to dobry podkład, czy nie. U mnie się nie sprawdził, wolę podkłady we fluidzie. Przynajmniej ładnie wygląda. /Actually it’s pretty hard to tell if this foundation is good. I didn’t like it, I prefer liquid foundations.

5.  YSL Teint resist – drogi produkt, ale bardzo dobry, przynajmniej dla mnie. No i puder matujący jest zbędny. /Expensive product, but really good one. At least for me. And I didn’t have to use powder.
6. Estee Lauder Double Wear – jeden z najlepszych. Łatwo dobrać odpowiedni odcień, długo trzyma się na skórze. Warto wypróbować. /One of the best. It’s easy to choose the proper shade and it’s stay on the skin for a long time. Worth trying.
7. Skin79 Gold Super Plus BBcream – nie jest do podkład, a BB krem. Oprócz nawilżenia lekko kryje i wyrównuje koloryt skóry. Jeżeli jeszcze nie słyszałyście o tych produktach, to radzę wam poczytać, albo  i wypróbować – na ebayu wcale nie są drogie. W tej chwili jest to mój kosmetyk numer 1! /It’s not a foundation, but a BB cream with light coverage and natural finish. If you haven’t heard about this products I strongly recommend them. They’re quite cheap when you order on ebay. Right now it’s my number 1!
PUDRY/POWDERS
8. Mac Prep + Prime
9. Benefit Matterial Gril 
10. MaxFactor Creme Puff
TUSZ/MASCARA
13. Maybelline the Colossal Volum Epress
14. YSL Volume Effect Faux Cils
KOREKTOR/CONCEALER
15. Sephora Concealer Palette
16. Maybelline Pure Cover Mineral

RÓŻE/BLUSHES
11. Właściwie nie wiem, jakiej firmy jest ten róż, bo dostałam go od mamy (a ta również  nie pamięta), ale jest świetny. Ma dla mnie idealny kolor i śliczne pudełko. /I don’t really know the brand of this blush because I got it from my mum. It has a perfect color and pretty box.
12. YSL Cream blush – kiedyś usłyszałam, że najlepsze róże to te w kremie. Skusiłam się więc – kolor jest świetny, konsystencja też ok, jednak czasami aplikacja jest trudna. Używam go zdecydowanie rzadziej. /Some time ago I heard that cream blushes are the best. I bought one – the color is great but sometimes it’s difficult to apply it in the proper way. I use rarely.