Jeszcze w marcu miałam okazję być na premierze nowej kolekcji marki Kerastase – Aura Botanica, która z założenia składa się z kosmetyków maksymalnie naturalnych, a już sam ten fakt robi ogromne wrażenie! Nie było to moje pierwsze spotkanie z tą marką, dlatego jakości byłam już conajmniej pewna. Zestaw składa się z 4 produktów – kąpieli micelarnego, serum, odżywki oraz dwufazowej mgiełki do włosów “esencja połysku”. Wszystkie z nich miałam okazję wypróbować już podczas premiery w warszawskim atlelier Leszka Czajki, jednak to codzienne użytkowanie było prawdziwym testem. Moje włosy są grube i raczej nie narzekam na ich kondycję, jednak staram się regularnie dbać o ich odpowiednie odżywienie i nawilżenie – tak, aby wizyta u fryzjera nie musiała być koniecznością z powodu chociażby rozdwojonych końcówek. Moja rutyna zazwyczaj pomija serum i używam go raczej sporadycznie, ale miękkość włosów po jego użyciu jest wręcz niesamowita – a to wszystko jest zasługą kombinacji naturalnych olejów – kokosowego, arganowego, jojoba, z awokado oraz olejku ze słodkiej pomarańczy.

Podstawą jest dla mnie oczywiście kąpiel, która skutecznie oczyszcza włókno włosa, a przy tym nie zawiera silikonów, siarczanów i parabenów – co jest bardzo istotne, jednak równie rzadko spotykane w popularnych produktach. Następnie sięgam po odżywkę (lub serum, jeżeli akurat je stosuję), dzięki której moje włosy są lśniące i gładkie – dla mnie to fantastyczny efekt, bo naturalnie są raczej matowe. Zauważalnym efektem jest dla mnie również zmniejszenie plątania się włosów, co jest w moim przypadku zmorą – bez względu na długość moich włosów. No a jak wiadomo, to wiele ułatwia 🙂 Ostatni etap mojej pielęgnacji i zarazem ostatni produkt w gamie Aura Botanica to dwufazowa mgiełka, która nawilża włosy, a dodatkowo chroni przed wysokimi temperaturami.

Linia Aura Botanica od Kerastase to bez wątpienia moja ulubiona z gam produktów, jakie miałam okazję używać. Konstytencja, zapach i działanie – to wszystko składa się na fantastyczny efekt i jakość moich włosów, i to taki, że warto było się tym podzielić. No po prostu ekstra 🙂 Zapoznajcie się przy okazji i przetestujcie!